1. Przyszłość integracji. Czy Unia Europejska powinna pozostać dalej związkiem państw, zmierzać w kierunku federalizacji, czy też stawać się w dłuższej perspektywie superpaństwem.
W dłuższej perspektywie niech sobie Unia zrobi co tylko zechce, byle bez Polski. Obowiązkiem polskich polityków jest troska o interes polskiego państwa i polskiego Narodu. Bez wtrącania się w sprawy cudze. W dłuższej perspektywie Polska powinna więc Unię Europejską opuścić.
W krótszej perspektywie Unia nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Polscy politycy i dyplomaci powinni Polskę przed wszelką ingerencją obronić.
2. Euro. Kiedy i na jakich warunkach Polska powinna przystąpić do Unii Walutowej i przyjąć Euro.
Nigdy i na żadnych warunkach Polska nie powinna przystępować do unii walutowej, ani też przyjmować waluty innej niż własna. Polska powinna tylko dopilnować, by waluty w Polsce emitowane nie były narzędziem nakładania na obywateli podatku emisyjnego. Obecna waluta Euro jest właśnie narzędziem opodatkowania wszystkich jej użytkowników ukrytym podatkiem emisyjnym na rzecz Europejskiego Banku Centralnego. Oczywiście obecna polska waluta jest obarczona tym samym defektem – ukrytym podatkiem emisyjnym na rzecz NBP. I ten właśnie problem – jako element ukrytego ucisku fiskalnego - wymaga pilnej korekty. Nie można jednakże zabronić osobom prywatnym używania w Polsce walut obcych; jest to domena wyłącznie prywatnych spekulacji (instytucji publicznych taki zakaz mógłby, a nawet powinien dotyczyć).