Chesky zaapelował, aby osoby chcące gościć rodzinę uchodźców, skontaktowały się z firmą, „a ja połączę Cię z odpowiednimi ludźmi, aby tak się stało!”. Akcja zaczęła się od razu. Airbnb będzie płacić za pobyty Afgańczyków.

Chesky powiadomił, że w projekcie uczestniczy organizacja non-profit Airbnb.org. Platforma podjęła też współpracę z organizacjami pozarządowymi i organizacjami partnerskimi.

 Biznesmen tłumaczy, że poczuł się w obowiązku do zrobienia czegoś, bo „wysiedlanie i przesiedlanie uchodźców afgańskich do Stanów Zjednoczonych i innych krajów to jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów”. Ma też nadzieję, że do pomocy uchodźcom włączą się inni liderzy biznesu „Nie ma czasu do stracenia” – pisze Chesky.

Airbnb jest platformą, która ułatwia użytkownikom wymienianie się wolnymi miejscami w swoich domach i mieszkaniach oraz rezerwowanie miejsc na pobyt na całym świecie.

Już wcześniej firma pomagała osobom dotkniętym kataklizmami i uciekającym przed konfliktami. Airbnb.org na swojej stronie informuje, że „75 000 osób od 2012 roku znalazło u naszych gospodarzy zakwaterowanie w czasie kryzysu”.

O akcji piszą największe portale, m. in. BBC.