Kazimierz Groblewski

Kazimierz Groblewski

Sekretarz redakcji

Koncert Dawida Podsiadły: bo to jest taki swój chłopak

Na koncercie na Stadionie Narodowym w Warszawie Dawid Podsiadło mówił, że chciałby, aby to był najlepszy wieczór w życiu widzów. Słuchając relacji fanów odnosi się wrażenie, że dla wielu osób faktycznie był.

Odkrycie przy ulicy Pańskiej w Warszawie

Dobrze zachowaną starą posadzkę przy ulicy Pańskiej, naprzeciwko redakcji „Rzeczpospolitej”, odsłoniły w poniedziałek, 24 października koparki wyburzające dawne Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego” w Warszawie.

Koniec fundacji Nord Stream 2. Niemiecki land kończy współpracę z Rosjanami

Rozwiązanie państwowej fundacji powołanej do dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 zapowiedziała w poniedziałek rano na Twitterze premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig.

Airbnb oferuje darmowe zakwaterowanie dla 20 000 afgańskich uchodźców

Od wtorku Airbnb zacznie bezpłatnie przyjmować 20 000 afgańskich uchodźców na całym świecie – zawiadomił na Twitterze Brian Chesky, miliarder, współzałożyciel i prezes zarządu Airbnb.

I zaczęliśmy robić najlepszą gazetę w Polsce

Odtwarzając losy „Rzeczpospolitej", można prześledzić, jak się ona zmienia wraz z Polską, z czytelnikami i dla czytelników. To pismo, które nadąża za swoimi czasami.

Dariusz Fikus: Informacja, głupcze!

20. rocznica śmierci Dariusza Fikusa.

Kopacz–Szydło, czyli proszę nie tylko o konkretach

Czy ktoś pamięta konkrety, o których debatowali Lech Wałęsa z Aleksandrem Kwaśniewskim, Donald Tusk z Lechem a potem z Jarosławem Kaczyńskimi? Czy nawet Bronisław Komorowski z Andrzejem Dudą? Złożone do kamer zapowiedzi podatkowe, emerytalne, wyliczenia dotyczące deficytu czy pomysły na walkę z bezrobociem. Wszyscy pamiętamy to samo. Wpadki, fajerwerki, zagrania, których przeciwnik nie przewidział.