Reklama
Rozwiń

Na Śląsku zatrzęsła się ziemia

Tuż przed 14 na terenie kopalni KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary w Piekarach Śląskich doszło do wstrząsu górniczego - informuje "Dziennik Zachodni".

Aktualizacja: 11.08.2018 18:01 Publikacja: 11.08.2018 15:45

Na Śląsku zatrzęsła się ziemia

Foto: 123RF

arb

Siłę wstrząsu oceniono na 3,5 stopnia w skali Richtera. Wstrząs był odczuwalny w Sosnowcu, Mysłowicach, Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach i w Tarnowskich Górach. Wstrząs miał trwać ok. 6 sekund.

Epicentrum wstrząsu - jak informuje "Dziennik Zachodni" - znajdowało się na głębokości ok. 2 km, w Piekarach Śląskich na terenie kopalni KWK Bobrek Ruch Piekary. Dyspozytor kopalni zapewnia, że mimo dużej siły wstrząsu na terenie kopalni nikomu nic się nie stało. Nie wiadomo czy i jakie ewentualnie zniszczenia wstrząs wywołał na terenie kopalni. Wiadomo natomiast, że wstrząs wywołał zniszczenia na osiedlu domków fińskich w Bytomiu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!