Gubernator Sewastopola Dmitrij Owsiannikow podziękował byłemu frontmanowi Pink Floyd Rogerowi Watersowi za poparcie aneksji Krymu przez Rosję. Zaprosił muzyka do odwiedzenia miasta i zagrania tam koncertu.

- Osobiście zapraszam pana Watersa, aby odwiedził nasze miasto w dogodnym dla siebie czasie i zagrał koncert w obronie pokoju w Sewastopolu, który przeszedł wiele wojen - powiedział Owsiannikow.

Gubernator dodał, że taki koncert byłby "wielkim wydarzeniem", które "odegra skuteczną rolę w walce o pokój na świecie".

Zaproszenie Watersa do Sewastopola zostało wystosowane po opinii muzyka, wygłoszonej w niedawnym wywiadzie dla gazety "Izwiestia". Roger Waters powiedział, że Rosja miała prawo do aneksji położonego na Krymie miasta. Jego zdaniem działania Moskwy i aneksja półwyspu były jedyną odpowiedzią na prowokacyjne postępowanie Ukrainy. Jego zdaniem "istnieje wiele umów i innych dokumentów", które dowodzą roszczeń Rosji wobec Sewastopola, ważnego portu wojskowego na Krymie.

Po wywiadzie z "Izwiestią" Waters trafił na internetową listę "wrogów Ukrainy", znajdującą się na portalu Myrotworec. Zawiera ona informacje o osobach, które "podejmują działania, mające znamiona zbrodni przeciw narodowemu bezpieczeństwu Ukrainy, pokojowi, bezpieczeństwu ludzi i prawu międzynarodowemu".

Pod koniec sierpnia, w ramach światowej trasy koncertowej "Us + Them", Waters grał w Moskwie i Sankt Petersburgu.