Kiedy rok temu Michał Walczak i Rafał Rutkowski opowiadali o pierwszym wspólnym projekcie, prezentowanym w piwnicy Chłodnej 25 „To nie jest kraj dla wielkich ludzi”, obaj zapowiadali, że pomysłów na podobne wieczory mają jeszcze wiele w zanadrzu. – Rafał stał się przy tej pracy moim mentorem do spraw ojcostwa, bo ta nowa rola czeka mnie akurat w życiu – żartował wtedy Walczak.

No i mamy efekty tej współpracy i nowych doświadczeń w życiu dramaturga – kolejny one-man show – „Ojciec polski”. Tym razem gościny na scenie użyczyła mu Krystyna Janda w Teatrze Polonia.

Matka Polka zastąpiona zostanie tego wieczoru polskim ojcem. Ostatecznie w dobie równouprawnienia coraz częściej zamieniają się tradycyjnymi rolami. Oczywiście Walczak i Rutkowski nie byliby sobą, gdyby nie potraktowali tej zamiany w odpowiednio prześmiewczy sposób.

Razem z nimi odbędziemy więc podróż do wnętrza ojcostwa. Poznamy zasadzki, jakie kryje w sobie wspólne celebrowanie porodu, ale i radośniejsze chwile w życiu mężczyzny, który oto zyskuje nową metodę podrywu „na ojca” na placu zabaw.

[i]Ojciec polski, one-man show, reż. i tekst Michał Walczak, wyk. Rafał Rutkowski, Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56, bilety: 30 – 65 zł, rezerwacje: tel. 22 622 21 32, premiera: sobota (24.10), godz. 20, spektakle: niedziela (25.10), godz. 17 i 20, wtorek (27.10) – czwartek (29.10), godz 21 [/i]