Wojciech Maksymowicz przechodzi do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni

Dotychczasowy poseł Porozumienia Wojciech Maksymowicz poinformował w Sejmie, że dołączy do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni.

Aktualizacja: 20.05.2021 09:17 Publikacja: 20.05.2021 09:15

Wojciech Maksymowicz przechodzi do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni

Foto: PAP/Rafał Guz

O odejściu z Porozumienia prof. Wojciecha Maksymowicza nieoficjalnie informowano w środę wieczorem. 

W kwietniu Maksymowicz podjął decyzję o opuszczeniu klubu PiS. Decyzja związana była z żądaniem Ministerstwa Zdrowia informacji na temat eksperymentów z dziedziny neurochirurgii, które nadzorował na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

- Szukając mądrych projektów politycznych, bliskie mi rozwiązania odnalazłem w programie „Co po pandemii. Plan dla Zdrowia” Polski 2050 Szymona Hołowni. Ten program jest bardzo dojrzały, obszerny i zbieżny z głoszonymi przeze mnie koncepcjami na naprawę opieki zdrowotnej i przywrócenie jej dobrej funkcjonalności. Ufając determinacji ludzi Polski 2050, postanowiłem do nich dołączyć i razem naprawiać Polskę - powiedział w Sejmie Maksymowicz.

- Nie mogę zgodzić się na politykę prowadzącą do zapaści służby zdrowia, a taką zapowiada koncepcja Polskiego Ładu - dodał.

- Kiedy patrzę na obóz Zjednoczonej Prawicy, to widzę wiele osób, którzy dołączyli w poczuciu, że będą dobrze służyć Polsce. Wielu z nich sygnalizuje, że czują się oszukani, że to nie tak miało być. To pułapka, z której ciężko się wydostać i tym większy mój szacunek dla pana profesora Maksymowicza, który może stanowić wzór, że z tej pułapki można się wydostać nawet jeśli będzie oznaczać to zmianę ścieżki kariery politycznej. Zachęcam tych, co się wahają - nie wahacie się - mówił Szymon Hołownia.

- Chcemy myśleć inaczej o stronie opozycyjnej. Dość już tej starej opozycji, zakopanej w swoich koleinach. Starym podziałom mówimy „nie”, one do niczego nie doprowadziły. Dziś potrzebujemy nowego rozdania, spotykania się wokół celów, jakie chcemy zrealizować i wizji Polski, jaka jest nam bliska - dodał lider ugrupowania

Koło Parlamentarne Polska 2050 składa się obecnie z sześciu parlamentarzystów. Oprócz Maksymowicza należą do niego posłowie Hanna Gill-Piątek, Paulina Henning-Kloska, Joanna Mucha, Mirosław Suchoń i Tomasz Zimoch oraz senator Jan Bury.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
4 letnie festiwale dla fanów elektro i rapu - musisz tam być!
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży