Reklama

Daesh kontra telewizja. "To intrygi Szatana"

Na terytorium kontrolowanym przez Daesh zakazane zostało korzystanie z anten satelitarnych, które - według terrorystów - pomagają w rozprzestrzenianiu "intryg Szatana".

Aktualizacja: 21.12.2015 08:57 Publikacja: 21.12.2015 04:01

Daesh kontra telewizja. "To intrygi Szatana"

Foto: 123RF

O nowym zakazie wprowadzonym przez Daesh informują aktywiści monitorujący sytuację w mieście Ar-Rakka - nieformalnej stolicy samozwańczego kalifatu. Upublicznili oni w internecie rozporządzenie wydane przez terrorystów, w którym Daesh zakazuje korzystania z anten satelitarnych - w tym w szczególności kupna, sprzedaży i wymiany sprzętu niezbędnego do odbioru telewizji za pośrednictwem satelity.

Według informacji aktywistów z Ar-Rakki członkowie Daesh niszczą anteny satelitarne zainstalowane w prywatnych mieszkaniach. Celem działań Daesh ma być powstrzymywanie obywateli od oglądania "zepsutych" programów telewizyjnych rozpowszechniających "informacje dotyczące wojny przeciwko Allahowi". Daesh określił przekaz satelitarny mianem "najpoważniejszego źródła niemoralności", które promuje "pożądanie i zakazane czyny". Terroryści apelują o zaprzestanie oglądania programów, które są "źródłem zepsucia" i służą "rozpowszechnianiu intryg Szatana".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Wydarzenia
Zrobiłem to dla żołnierzy
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Reklama
Reklama