Policja otrzymała zgłoszenie o dwóch awanturujących się mężczyznach, którzy z pobliskiego lokalu wyszli na promenadę ciągnącą się wokół jeziora Ełckiego.

– Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że dwóch mężczyzn znajduje się już bezpiecznie na brzegu – poinformował lokalne Radio5 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Jeden z mężczyzn sam się wydostał na brzeg, drugiemu pomogli policjanci. Po przebadaniu obu przez Zespół Ratownictwa Medycznego okazało się, że nie odnieśli obrażeń i nie wymagają hospitalizacji.

Jak podało w mediach społecznościowych Ratownictwo Powiatu Ełckiego - obaj mężczyźni, obywatele USA, byli pod wpływem alkoholu.

Jak to się stało, że wpadli do jeziora? – Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie żandarmeria wojskowa - przekazała w rozmowie z Radio 5 Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Obaj mężczyźni, którzy wpadli do jeziora to amerykańscy żołnierze, dlatego policja nie prowadziła z nimi żadnych czynności, tylko od razu przekazała sprawę żandarmerii wojskowej.

Żołnierze US Army stacjonują w jednostce w Bemowie Piskim na Mazurach, ale wolny czas spędzają nie tylko w pobliskim Orzyszu, a także w Ełku czy Giżycku.