Linia lata już do stolicy Izraela z Warszawy i portów regionalnych. Rejsy z Krakowa do Tel Awiwu są zaplanowane na dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek i w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia). Z Tel Awiwu samoloty wystartują w poniedziałki i we wtorki lub środy. Do Izraela pasażerów LOT wozić będzie boeingiem 737 MAX 8.

Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów.

Czytaj: "Prawie dwa razy więcej Polaków w Izraelu".

— Co najmniej od roku Izrael to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunków wypoczynkowych, i to przez cały rok – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski.

— Popularność Tel Awiwu wśród Małopolan i Krakowa wśród mieszkańców Izraela sprawiły, że już trzech przewoźników oferuje połączenia na tej trasie — cieszy się Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Izrael to kierunek atrakcyjny turystycznie. Jest tam wprawdzie dość drogo, ale i infrastruktura jest na wysokim poziomie, a dodatkowym atutem jest pogoda i doskonała kuchnia. Interesujący jest sam położony nad Morzem Śródziemnym Tel Awiw, a dodatkowo to miasto może być bazą wypadową jeśli chce się odwiedzić Jerozolimę, wybrzeże Morza Martwego (temperatura w grudniu plus 25 stopni Celsjusza), czy Ejlat nad Zatoką Akaba.

LOT lata już do Tel Awiwu z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Lublina i Rzeszowa.