- Po otrzymaniu wniosku emitent odniesie się do niego wykazując brak przesłanek do jego uwzględnienia oraz podejmie wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji – wyjaśnia Ursus w komunikacie.
Kłopoty finansowe spółki jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami, które jednak decyzją sadu niedawno zostało umorzone. Negatywnie oceniono m.in. realizowanie bieżących zobowiązań z opóźnieniem, powolną restrukturyzację kosztową czy dużą rotację personalną w składzie zarządu. W odpowiedzi zarząd Ursusa wniósł zażalenie na to postanowienie sądu. Działania Ursusa spółki pełną akceptacją rady wierzycieli, która poparła dalsze prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyśpieszonego postępowania układowego, zgodnie z planem restrukturyzacyjnym.
Zgodnie z prawem restrukturyzacyjnym, w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpoznaje się wniosek restrukturyzacyjny.