Reklama

Niemiłe zaskoczenie na wakacje. Chorwacja podnosi opłaty dla turystów

Od poniedziałku 1 lipca do końca września w Chorwacji obowiązywać będą sezonowe opłaty drogowe. Ceny za wjazd na autostradę podniesione zostaną o 10 proc. - poinformowała państwowa spółka Chorwackie Autostrady (HAC). Wyższe stawki nie dotyczą autobusów i ciężarówek.

Publikacja: 29.06.2024 09:59

Port w Dubrowniku, Chorwacja

Port w Dubrowniku, Chorwacja

Foto: Bloomberg

HAC przypomniała, że sezonowe ceny opłat drogowych zostały wprowadzone w już 2017 r., ale zostały zawieszone przez ostatnie cztery lata, w związku z pandemia i kryzysem w turystyce przez nią wywołanym. Wyższe, letnie opłaty za przejazdy autostradami to jedno z działań wspierających obywateli i gospodarkę w sezonie turystycznym – przypomina spółka.

Chorwacja wraca do letnich taryf za autostrady

Pozostało jeszcze 83% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Białorusini łamią sankcje USA. Będą mieli kłopoty z częściami do boeingów
Transport
Zamieszanie z lotami w Stanach Zjednoczonych. LOT na razie nie narzeka
Transport
Donald Trump żąda powrotu kontrolerów ruchu lotniczego do pracy i grozi cięciem pensji
Transport
Wielkie utrudnienia na kolei… i wielkie promocje. PKP Intercity kusi specjalną ofertą
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Transport
Donald Trump pomaga Boeingowi. Szczyt polityczny zmienił w biznes
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama