Kadencja Holland-Kaye trwała 9 lat. Stracił pracę po awanturach z liniami lotniczymi, zmienianie przepisów z dnia na dzień, ograniczenia w lotach i bałagan z bagażami. Te wszystkie wydarzenia miały swój szczyt latem 2022 roku, tuż po podniesieniu przez lotnisko opłat za lądowanie. Odchodzący prezes Musiał także walczyć z reakcją na plany budowy trzeciego pasa startowego na Heathrow. Wśród najbardziej zagorzałych krytyków ustępującego szefa Heathrow byli prezes Ryanaira, Michael O’Leary i prezes British Airways Sean Doyle.

Rada nadzorcza pozbawiając Hollanda- Kaye stanowiska podkreśliła jednak, że miał on również wiele osiągnięć. „ Rada nadzorcza chciałaby podziękować Johnowi za jego wyjątkowe przywództwo od 2014 r., zbudowanie silnego zespołu zarządzającego, rozwój kultury zorientowanej na konsumenta, poprawę efektywności kosztowej i umieszczenie Heathrow na czele globalnej dekarbonizacji lotnictwa. Transformacja lotniska za czasów Johna jako prezesa i dyrektora generalnego została doceniona, ponieważ Heathrow zdobyło wiele znaczących nagród, w tym: uznanie portu za jednego z najlepszych pracodawców, wybranie przez pasażerów jako jedno z 10. najlepszych lotnisk na świecie; oraz nagrodę Edie's Sustainable Business of the Year za zasługi w dziedzinie ekologii.

Trzy z najbardziej znaczących sukcesów Johna to opracowanie planu rozbudowy lotniska Heathrow, który uzyskał przytłaczającą aprobatę parlamentu, pomyślne przeprowadzenie firmy przez kryzys związany z COVID-19 i ożywienie popytu, a także jego przywództwo w ukierunkowaniu lotnictwa na właściwy kurs dla zero netto do 2050 roku” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez radę nadzorczą.

- John był niezwykłym przywódcą Heathrow. W ciągu ostatnich dziewięciu lat niestrudzenie pracował i współpracował z akcjonariuszami, ministrami, liniami lotniczymi i innymi zainteresowanymi stronami, aby kraj mógł być dumny ze swojej bramy wjazdowej. Rada nadzorcza pragnie wyrazić wdzięczność dla Johna za jego oddanie i zaangażowanie na rzecz Heathrow przez cały okres pełnienia funkcji prezesa i dyrektora generalnego - podsumował pracę ustępującego prezesa Lord Paul Deighton, przewodniczącego rady nadzorczej London Heathrow Airport.

Jednocześnie rada nadzorcza rozpoczęła proces poszukiwania Johna Holland-Kaye. A żeby zapewnić sprawne przekazanie funkcji, pozostanie on na stanowisku do czasu objęcia stanowiska przez jego następcę.