Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 17:26 Publikacja: 31.07.2022 09:26
Foto: Adobestock
W dobie rosnącej inflacji i kryzysu energetycznego, pensja w wysokości 185 tys. funtów rocznie rocznie brzmi jak niedoścignione marzenie, które zdjęłoby z nas wszelkie finansowe troski dnia codziennego. Które firmy płacą swoim pracownikom tak szalone pieniądze i dlaczego to robią?
185 tysięcy funtów rocznie, czyli ponad 15 tysięcy funtów miesięcznie – tyle wynosi obecnie średnia pensja wykwalifikowanego, ale wkraczającego dopiero na rynek prawnika zatrudnionego w spółce zlokalizowanej w londyńskim City. To dosyć szokujące pieniądze dla osoby rozpoczynającej karierę w branży. Ale w City trwa właśnie walka o wybitne talenty. Cytowany przez „Polish Express” Alan Bannatyne zatrudniony w jednej ze spółek zajmujących się audytem na stanowisku dyrektora finansowego, weteran w branży z 20-letnim doświadczeniem informuje, że płace dla młodych prawników wzrosły ze 165 tys. funtów w styczniu i że trend ten prawdopodobnie przez jakiś czas się utrzyma. — Istnieje szansa, że obecne, bardzo duże podwyżki wynagrodzeń, będą kontynuowane jeszcze przez jakiś czas – mówi Alan Bannatyne. I wyjaśnia, że jest to efekt dotkliwego niedoboru wykwalifikowanych pracowników. Ekspert zaznacza jednocześnie, że te 185 tys funtów rocznie, to także efekt słabego funta i konieczności przeliczenia pensji w UK do tych obowiązujących w wielu amerykańskich korporacjach z siedzibą w USA i oddziałem w City. Do napięć na rynku pracy oczywiście przyczynił się także Brexit, bo wiele osób wyjechało z Wielkiej Brytanii i znalazło pracę gdzie indziej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas