Aktualizacja: 22.01.2021 06:17 Publikacja: 21.01.2021 18:30
Foto: Bloomberg
Już po samej inauguracji prezydentury Joe Bidena widać było, że będzie on przykładał znacznie większą uwagę do ograniczania liczby zachorowań na COVID-19. Wszyscy uczestniczący w uroczystości byli w maseczkach. I tak będzie także we wszystkich podróżach po USA, obojętne, czy będzie to samolot, pociąg, czy międzystanowy autobus, bądź środki komunikacji miejskiej. Maski obowiązkowe są również na lotniskach i na dworcach, a wszyscy przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z innych krajów będą mieli obowiązek odbycia kwarantanny, a zanim wylecą muszą się wykazać testem z negatywnym wynikiem. Wcześniej, to linie lotnicze i przewoźnicy ustalali jakie nowe zasady związane z bezpiecznymi lotami obowiązują teraz podróżnych. I nie wszystkie linie lotnicze wymagały przykrywania ust i nosa. A jeśli wymagały tego od pasażerów, to jedynym „środkiem przymusu” była groźba pozostawienia pasażera na lotnisku oraz możliwość dożywotniego skreślenia z list pasażerów. Maski na pokładzie samolotu można było zdjąć jedynie podczas jedzenia, bądź picia. Rozważane jest również wprowadzenie powszechnego mierzenia temperatury wszystkich wchodzącym na teren lotnisk i potem po raz kolejny – przed wejściem do samolotu.
Węgierski Wizz Air poszedł w ślady Ryanaira. Nie ma już pobłażania dla niesfornych pasażerów. Brytyjka, która wypiła za dużo i zrobiła awanturę na pokładzie, musiała wysiąść w połowie trasy i słono za to zapłaciła.
Część Portu Gdynia, która należy do powiązanego z Chinami Hutchison Ports, może zostać sprzedana Amerykanom. Czy przy tej okazji państwo polskie skorzysta z prawa do pierwokupu?
Jeden z liderów rynku car-sharingu w Polsce zdecydował właśnie o wstrzymaniu świadczenia usług tzw. współdzielenia samochodów. Panek tłumaczy zaskakujący ruch „powodami ekonomicznymi”.
Koalicja kilkunastu najważniejszych firm i organizacji amerykańskiej branży lotniczej apeluje do Donalda Trumpa, aby ze swoich regulacyjnych zmian wyłączył ten rynek. Ostrzega przed poważnymi konsekwencjami.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Luty 2025 roku przyniósł zastopowanie długotrwałego, trwającego nieprzerwanie przez 19 miesięcy wzrostu importu używanych samochodów.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Amerykańskie służby celne odnotowały gwałtowny wzrost prób przemytu jaj z Meksyku. W Stanach Zjednoczonych ceny jaj wciąż rosną, a mimo to zaczyna ich brakować w sklepach. Jest tak źle, że amerykański rząd prosi Danię o sprzedaż jaj.
Węgierski Wizz Air poszedł w ślady Ryanaira. Nie ma już pobłażania dla niesfornych pasażerów. Brytyjka, która wypiła za dużo i zrobiła awanturę na pokładzie, musiała wysiąść w połowie trasy i słono za to zapłaciła.
CPK na pewno powstanie? W Baranowie wciąż nie wszyscy są o tym przekonani. A życie w takiej niepewności potrafi być naprawdę nieprzyjemne.
Masło, mimo że cenione za swój wyjątkowy smak, zawiera sporo tłuszczów nasyconych, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Według najnowszego badania zastąpienie go innymi produktami może znacznie zmniejszyć ryzyko przedwczesnego zgonu.
Nowy program profilaktyczny Ministerstwa Zdrowia może objąć ocenę stanu zdrowia pacjenta nie tylko pod kątem chorób sercowo-naczyniowych czy nowotworów, ale też w obszarze zdrowia psychicznego i realizacji zalecanych szczepień.
Ponad pół miliona pasażerów ucierpi dzisiaj z powodu masowego strajku na niemieckich lotniskach. W 11 portach wszystkie samoloty zostały na ziemi. A protest dopiero się rozkręca. I bardzo prawdopodobne są kolejne strajki.
Od 1 maja 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować nowy program profilaktyczny Moje Zdrowie, który obejmie całą populację od 20. roku życia. - Zestaw badań diagnostycznych będzie szerszy niż w dotychczasowym programie Profilaktyka 40+ - zapowiedziała na łamach „Rz” minister zdrowia Izabela Leszczyna.
Blisko 9 mln dorosłych Polaków choruje na otyłość. Polska znajduje się w czołówce krajów o najszybszym wzroście liczby osób z chorobą otyłościową. Podejście do pacjentów z otyłością wymaga systemowych zmian – uważają eksperci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas