BVG oferuje chętnym pasażerom możliwość zakupu biletów jednodniowych nasączonych olejem konopnym, który ma mieć uspokajający efekt po ich zjedzeniu. Bilety, które kosztują 8,80 euro za sztukę, są wykonane z jadalnego papieru i są nasączone trzema kroplami oleju konopnego, który został uzyskany z nasion rośliny konopi. W przeciwieństwie do kwiatów, nie zawiera on substancji odurzających, takich jak THC. Dzięki temu olej na 24-godzinnych biletach jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia a także całkowicie legalny – pisze faz.net.

Uważa się, że olej konopny ma działanie uspokajające. Nie zostało to jednak naukowo udowodnione. W misternie zrealizowanym filmie PR BVG bawi się frazesami na temat konsumpcji konopi. „Sezon przedświąteczny w Berlinie często nie jest kontemplacyjny” przekonuje w reklamie BVG. „Na szczęście znaleźliśmy dobre rozwiązanie” – mówi do kamery aktor przebrany za starszego kierowcę autobusu. „Innymi słowy, naprawdę dobre rzeczy” – pisze faz.net.

„Oczywiście, że to wszystko należy traktować z przymrużeniem oka” - powiedział Reuterowi rzecznik BVG Jannes Schwentu i dodał, że pasażerowie powinni pamiętać, że zjeść mogą dopiero zużyty bilet. W czasie podróży muszą mieć go przy sobie, by w razie czego pokazać kontrolerom.