Jak donosi portal Spiegel online jest to powtórka z kooperacji sprzed 10 lat. Jesienią 2008 prawdziwą sensacją było to, że za 39 euro można było kupić u Aldiego po raz pierwszy bilety tanich linii lotniczych Lufthansy, Germanwings.

Tym razem kooperacja jest dużo szersza. Jak informuje Spiegel online, od wtorku (2.01.2018) łowcy okazji na portalu Aldi mogą kupić talony na bilet powrotny na loty Eurowings. Talony będzie można wykorzystać rezerwując loty do Bangkoku, Puketu, Hawany czy pięciu innych odległych destynacji.

Podróż w obydwie strony kosztuje 499 euro, łącznie z małym bonusem: bezpłatnym przejazdem pociągiem na lotnisko Kolonia/Bonn i Duesseldorf. Przy wylotach z Monachium trzeba dopłacić jeszcze 80 euro.

 

Małe ale…

Oferta ta ma jednak kilka haczyków, które trzeba uwzględnić planując podróż. Organizatorem kooperacji jest córka operatora turystyki TUI Berge & Meer. To biuro podróży zakupiło w Eurowings jednak tylko ograniczony kontyngent w Airbusach zabierających na pokład 310 osób. Jeżeli kontyngent ten się wyczerpie, a klient nie akceptuje innego zastępczego terminu, musi przystać na alternatywną ofertę Berge & Meer.

- Pasażer nie ma pewności, że będzie mógł polecieć do obranego celu w wybranym przez siebie terminie – wyjaśnia Franka Kuehn ze zrzeszenia organizacji konsumenckich w Berlinie. Oferta ta ma jeszcze kilka innych ograniczeń. Talony można kupić tylko do końca stycznia 2018 i zrealizować do 14 lutego, pomimo że loty można odbyć dopiero od połowy kwietnia, a ich ważność kończy się w czerwcu. Talonów nie można zrealizować np. na loty w Zielone Świątki pod koniec maja. Jest to bowiem okres, kiedy samoloty Eurowings są i tak zapełnione do ostatniego miejsca, za które pasażerowie zapłacili najwyższe ceny.