Pyta swoich widzów: „Gdzie byłeś, gdy Niemcy rzucili wyzwanie swojej przeszłości, wszystkiemu, co znali, i pomogli rozpocząć proces prowadzący do zakończenia zimnej wojny? Gdzie byłeś świadkiem historii?”. Swoimi wspomnieniami można dzielić się na stronie internetowej stacji cnn.com/berlinwall. Nadesłane zdjęcia, teksty i filmy utworzą rodzaj interaktywnego muru.

CNN chce pokazać, jak przez te 20 lat zmienił się świat, zwrócić uwagę, że zniknęły stare granice, ale pojawiły się nowe. A skutki wydarzeń, które rozegrały się w listopadzie 1989 roku w Niemczech, odczuli także ludzie żyjący daleko poza granicami muru.

Relacje zwykłych obywateli oraz wspomnienia światowych przywódców, m.in. Michaiła Gorbaczowa i George’a Busha, zebrali twórcy dokumentu „Autumn of Change: The Wall”. Amerykańska stacja wyemituje go w sobotę o godz. 14.30 i 18.30. Korespondent Jim Clancy, który 20 lat temu relacjonował upadek muru dla CNN, o swoich wrażeniach opowie w programie „The Brief” (poniedziałek, godz. 17). Warto też zobaczyć cykliczny magazyn „Connect the World”. Specjalne poniedziałkowe wydanie transmitowane będzie z Berlina (godz. 22).

[i]Autumn of Change: The Wall

14.30, 18.30 | cnn | sobota

Connect the World

22.00 | cnn | poniedziałek[/i]