Reklama
Rozwiń

Stanisław Bareja bohaterem "Niedzieli z..." w TVP Kultura

W czerwcu minie 30 lat od jego śmierci, ale jego twórczość wciąż jest żywa. Bohaterem najbliższej „Niedzieli z…” jest Stanisław Bareja. Początek o 17.15 w TVP Kultura.

Publikacja: 24.12.2016 17:00

Replika tytułowego Misia z filmu Stanisława Barei w Warszawie

Replika tytułowego Misia z filmu Stanisława Barei w Warszawie

Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński

Reżyser – legenda, który w 2008 roku na gali Złotych Kaczek przyznawanych przez miesięcznik „Film” został ogłoszony najlepszym reżyserem komediowym stulecia. Warto przytoczyć to pośmiertne, spóźnione wyróżnienie, bo za życia nie dostał żadnej nagrody.

– Został reżyserem z miłości do filmów i literatury, które wyniósł z domu – opowiada żona reżysera - Halina Kotkowska–Bareja. – I do końca chodził do kina ze swoją mamą – wspomina żona.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telewizja
Finał „Simpsonów” zaskoczył widzów. Nie żyje jedna z głównych bohaterek
Telewizja
„The Last of Us” bije rekord w Ameryce, a zagrożenie rośnie
Telewizja
„Duduś”, który skomponowała muzykę „Stawki większej niż życie” i „Czterdziestolatka”
Telewizja
Agata Kulesza w akcji: TVP VOD na podium za Netflixem, Teatr TV podwoił oglądalność
Telewizja
Teatr TV i XIII księga „Pana Tadeusza" napisana przez Fredrę