Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 12.02.2017 11:40 Publikacja: 11.02.2017 23:01
6 zdjęć
ZobaczFoto: HBO/ materiały prasowe
W telewizji nie było tak wpływowej opowieści o kobietach od czasu „Seksu w wielkim mieście”. Z tym, że zamiast pewnych siebie, zadbanych, drapieżnych i samoświadomych kobiet, bohaterkami „Dziewczyn” są neurotyczne, niedojrzałe i niezadbane trzydziestolatki. Cztery bohaterki — Hanna, Shoshanna, Marnie i Jessa — to nowojorskie dziewczyny z dobrych domów. Próbują się usamodzielnić i zarobić na życie, a jednocześnie realizować swoje ambicje artystyczne.
Twórczynią „Dziewczyn” jest Lena Dunham — aktorka i pisarka z artystycznej rodziny o zdecydowanych poglądach feministycznych. Od pierwszego sezonu wsparcie produkcyjne i opiekę reżyserską zapewnił jej Judd Apatow — popularny twórca filmów komediowych takich jak „Wpadka”, „40-letni prawiczek” czy „Wykolejona”. To rozchwytywany producent, o którego biją się studia filmowe, stacje telewizyjne i Netflix.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Teatr TV nie zwalnia tempa. W nowym sezonie zaplanowano 106 spektakli, z czego niemal połowa to premiery, 37 poj...
Twórcy niezwykle popularnego na świecie serialu animowanego „Simpsonowie” po raz kolejny zaskoczyli widzów. Tym...
Pierwszy odcinek drugiego sezonu „The Last of Us” w Ameryce przyciągnął 5,3 miliona widzów na kanale HBO i platf...
W filmie był Andrzej Wajda, a w muzyce filmowej Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. – To był prawdziwy gigant – mówi o...
Stało się to, co przewidywaliśmy: wystarczyło zdjąć z TVP klątwę bojkotu odbiorców, którzy kojarzyli telewizję p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas