[srodtytul]Blokada[/srodtytul]

17.30, TVP Kultura, piątek

Film Siergieja Łoźnicy nagrodzony Złotym Smokiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2006 roku to pozbawiony komentarza obraz złożony z unikalnych materiałów archiwalnych nakręconych podczas blokady Leningradu w latach 1941 – 1944.

[srodtytul]Rafał Olbiński – jestem teraz[/srodtytul]

0.45, TVP 2, poniedziałek

Sylwetka znanego artysty Rafała Olbińskiego mieszkającego od 1981 roku w Nowym Jorku. Uprawia malarstwo, plakat, grafikę użytkową i ilustrację.

[srodtytul]Rewolucja, której nie było[/srodtytul]

24.00, TVP Info, środa

Estońscy filmowcy o współczesnej polityce widzianej z perspektywy rosyjskiej opozycji.

[srodtytul]Sen Staszka w Teheranie[/srodtytul]

19.10, TVP Kultura, środa

W 1992 roku Andrzej Fidyk pojechał do Iranu w odpowiedzi na zaproszenie wystosowane do TVP z okazji uroczystości związanych z trzecią rocznicą śmierci ajatollaha Chomeiniego.

[srodtytul]Dzieci Buddy[/srodtytul]

13.00, TVP 2, czwartek

Opowieść o kilkunastodniowym pobycie koreańskich chłopców w świątyni Bongwongsa, podczas którego uczą się nie tylko podstaw nauki Buddy, ale także życia we wspólnocie.