Reklama

Nie żyje Peggy Lipton, aktorka znana z "Twin Peaks"

Peggy Lipton, aktorka i piosenkarka znana z ról w serialach "The Mod Squad" i "Twin Peaks", matka Rashidy Jones, zmarła w wieku 72 lat po walce z chorobą nowotworową.

Aktualizacja: 12.05.2019 08:37 Publikacja: 12.05.2019 06:44

Nie żyje Peggy Lipton, aktorka znana z "Twin Peaks"

Foto: AFP

arb

Peggy Lipton z nowotworem jelita walczyła od 2004 roku.

Lipton to zdobywczyni "Złotego Globu", nominowana czterokrotnie do nagrody Emmy za rolę Julie Barnes w "The Mod Squad", serialu, w którym grała w latach 1968-1973. W tamtym czasie Lipton stała się ikoną mody ze względu na hippisowskie kreacje jakie nosiła bohaterka, w którą wcielała się w serialu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Telewizja
Gwiazda „Hotelu Zacisze” nie żyje. Prunella Scales miała 93 lata
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Telewizja
Nagrody Emmy 2025: Historyczny sukces 15-latka z „Dojrzewania”. „Studio” i „The Pitt” najlepszymi serialami
Telewizja
Legendy i nieco sprośności w nowym sezonie Teatru TV: Fredro spotyka Mickiewicza
Telewizja
Finał „Simpsonów” zaskoczył widzów. Nie żyje jedna z głównych bohaterek
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Telewizja
„The Last of Us” bije rekord w Ameryce, a zagrożenie rośnie
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama