- Suchoj Superjet-100 wykonał bezpieczne lądowanie awaryjne wkrótce po odlocie. Przyczyną był spadek ciśnienia w układzie hydraulicznym - poinformowało źródło TASS w służbach ratowniczych. Samolot należy do linii lotniczej Gazpromavia.

W maju 27 minut po starcie maszyna Suchoj Superjet lecąca w niedzielę z Moskwy do Murmańska próbowała awaryjnie wylądować na lotnisku, z którego wzleciała. Lądowanie skończyło się pożarem i śmiercią większości pasażerów. Zginęło 41 osób.

„Pierwszy rosyjski samolot pasażerski skonstruowany i wyprodukowany po rozpadzie ZSRR" – jak go reklamowano w Moskwie – czyli Superjet (SSJ) z korporacji Suchoj jest powszechnie uważany za „jeden z najmniej bezpiecznych samolotów" na świecie. W założeniu miał konkurować w grupie „samolotów wąskokadłubowych" z Embraerami, większością Airbusów i niektórymi rodzajami Boeinga. Ale swoje loty zainaugurował 9 maja 2012 r., gdy w czasie reklamowego lotu wokół indonezyjskiej stolicy Dżakarty uderzył w porośniętą dżunglą górę Salak. Zginęło 45 osób na pokładzie, głównie biznesmenów i przedstawicieli linii lotniczych z Azji Południowo-Wschodniej, którym Suchoj chciał sprzedać swój samolot.