Wyciekły taśmy ze spotkania szefa MSZ. "Brexit może nie być taki, jak byśmy chcieli"

Boris Johnson, szef brytyjskiego MSZ, na wykonanym potajemnie nagraniu ostrzega, że po po brexicie Londyn może "pozostać w przedpokoju Unii, bez wolności handlowej, bez możliwości ustalania ceł czy własnych regulacji".

Aktualizacja: 08.06.2018 10:19 Publikacja: 08.06.2018 10:00

Wyciekły taśmy ze spotkania szefa MSZ. "Brexit może nie być taki, jak byśmy chcieli"

Foto: AFP

qm

Johnson przemawiał do grupy Conservative Way Forward, a nagrania dokonano prawdopodobnie w środę wieczorem, w prywatnym pokoju po przyjęciu organizacji Institute of Directors, gdzie szef MSZ rozmawiał z ok. 20 osobami.

Na taśmach, które ujawniono na portalu BuzzFeed, zapowiedział, że premier Theresa May ma zamiar "wejść w fazę, w której Wielka Brytania będzie bardziej agresywna w rozmowach z Brukselą". Dodał, że "trzeba stawić czoła faktowi, że teraz może nastąpić krach", zaznaczając, iż "nie chce, żeby ktokolwiek w czasie krachu wpadł w panikę". - Bez paniki, pro bono publico, żadnej krwawej paniki. Wszystko na końcu będzie dobrze - stwierdził.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1175