Chiny umacniają się na Bliskim Wschodzie

Pekin energicznie zaprzecza, by wysłał wojsko na pomoc Damaszkowi. Nikt mu nie wierzy.

Aktualizacja: 22.08.2018 23:50 Publikacja: 21.08.2018 19:03

Chiny umacniają się na Bliskim Wschodzie

Foto: AFP

– To jest wypaczanie polityki Chin. Zdecydowanie występujemy za uregulowaniem konfliktu wyłącznie pokojowymi środkami – oświadczył specjalny wysłannik Chin ds. Syrii Xie Xiaoyan.

Falę domysłów wywołał chiński ambasador w Syrii Qi Qianjin. – Nasi wojskowi chętnie wzięliby w jakiś sposób udział i wsparli armię syryjską, która walczy z terrorystami w Idlibie i innych częściach kraju – powiedział w wywiadzie dla syryjskiej gazety „Al-Watan". – Udział w operacji w Idlibie wymaga decyzji politycznej – zastrzegł jednak w tej samej gazecie chiński attaché wojskowy w Damaszku Wong Roy Chang.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1175