Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 30.08.2018 11:14 Publikacja: 30.08.2018 10:29
Foto: 123RF
Na początku sierpnia włoski Senat przyjął większością 148 głosów przy 110 głosach przeciw zmiany w przepisach zawieszające na rok obowiązek przedstawiania przez rodziców dzieci chodzących do szkół i przedszkoli zaświadczeń na temat szczepień, które otrzymały ich dzieci (za nieprzedstawienie takiego zaświadczenia groziła kara w wysokości 500 euro). Przepisy musi przyjąć jeszcze niższa izba parlamentu.
Przepisy nakazujące przedstawianie zaświadczeń o szczepieniach rodzicom dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym wprowadziła w lipcu 2017 roku Partia Demokratyczna, w związku z epidemią odry - w 2017 roku we Włoszech odnotowano 5004 zachorowań na tę chorobę (więcej zachorowań odnotowano tylko w Rumunii).
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W wyniku nocnego ataku Rosji na Ukrainę...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy Ukraińcy przeprowadzili zmasowany...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bank Narodowy Ukrainy informuje o wrześn...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Władimir Putin, w dniu swoich 73. urodzi...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały cele n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas