Reklama
Rozwiń
Reklama

Salwador: Kolejna karawana imigrantów rusza do USA

Co najmniej 150 mieszkańców Salwadoru wyruszyło w niedzielę w kolejnej karawanie imigrantów w kierunku granicy Meksyku z USA - informuje Reuters.

Aktualizacja: 19.11.2018 12:16 Publikacja: 19.11.2018 11:09

Salwador: Kolejna karawana imigrantów rusza do USA

Foto: AFP

arb

Kolejni mieszkańcy Salwadoru ruszyli w stronę USA, mimo iż prezydent USA Donald Trump i amerykańskie władze imigracyjne deklarują, że nie dopuszczą do nielegalnego przekroczenia granicy przez imigrantów.

Obecnie na granicy Meksyku z USA koczuje ok. 3 tysięcy imigrantów, którzy składają wnioski o azyl w USA na przejściu granicznym. Wkrótce w Tijuanie może być już jednak nawet 10 tys. imigrantów zmierzających do USA - to tzw. karawana imigrantów, która od ponad miesiąca maszerowała w stronę Stanów Zjednoczonych. W większości są to obywatele Hondurasu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1360
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1359
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1358
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1356
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1355
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama