Szefowa dyplomacji UE: Nie przyjadę do Warszawy na konferencję ws. Iranu. Będę wtedy w Afryce

Federica Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji, zapowiedziała, że nie weźmie udziału w zaplanowanej na luty konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Aktualizacja: 21.01.2019 12:54 Publikacja: 21.01.2019 12:33

Szefowa dyplomacji UE: Nie przyjadę do Warszawy na konferencję ws. Iranu. Będę wtedy w Afryce

Foto: AFP

qm

Na budzące kontrowersje spotkanie w połowie lutego Warszawie wybierają się szefowie dyplomacji krajów z naszego regionu. Konferencja ma oficjalną nazwę "Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”. Jest organizowana wspólnie przez Polskę i USA. Iran uznał konferencję za wymierzoną w siebie.

Dowiedz się więcej: Konferencja o Bliskim Wschodzie. Ministrowie z Litwy i Węgier deklarują się pierwsi

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1237
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1236
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1235
Świat
Wielka geopolityczna gra: Indie, migracja i handel światowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama