Reklama

Rosja: Ciężkie drony bojowe trafią do armii w 2025 roku

Seryjne dostawy ciężkich dronów odrzutowych Ochotnik (Myśliwy) rozpoczną się w 2025 roku - zapowiedział wicepremier Rosji Jurij Borysow w rozmowie z TASS w czasie Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego MAKS-2019.

Aktualizacja: 28.08.2019 14:30 Publikacja: 28.08.2019 14:18

Rosja: Ciężkie drony bojowe trafią do armii w 2025 roku

Foto: YouTube / Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej

arb

- 3 sierpnia 2019 roku prototyp ciężkiego drona rozpoznawczego i szturmowego "Myśliwy" odbył swój debiutancki lot. Duża liczba testów jest wymagana, aby doprowadzić do stanu, w którym model ten będzie produkowany seryjnie. Seryjne dostawy jednostek (dronów Myśliwy - red.) do Sił Powietrzno-Kosmicznych rozpoczną się w 2025 roku - zapowiedział wicepremier.

Borysow zapowiedział, że loty próbne nowych dronów mają odbywać się w latach 2023-2024. W testach weźmie udział bojowa wersja drona, wyposażona w różne rodzaje broni.

"Myśliwy" ma służyć jako "uniwersalna, podstawowa platforma do przenoszenia odpalanych z powietrza, zaawansowanych technicznie broni, sprzętu rozpoznania i innego wyposażenia, które umożliwi rozszerzanie możliwości drona w czasie seryjnej produkcji" - poinformował wicepremier.

Podczas pierwszego lotu dron spędził w powietrzu ponad 20 minut.

Dron ma być w stanie przenosić ładunek o masie 20 ton i osiągać prędkość ok. 1000 km na godzinę. Bezzałogowy statek powietrzny ma być trudno wykrywalny dla radarów.

Reklama
Reklama

TASS podaje - powołując się na źródła w rosyjskim rządzie, że "Myśliwy" ma jeszcze w tym roku realizować loty próbne.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1393
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1392
Świat
„Rzecz w tym”: Kamil Frymark: Podręczniki szkolne to najlepszy przykład wdrażania niemieckiej polityki historycznej
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1391
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1388
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama