Modernizacja szpitala ma mieć związek z walką z epidemią koronawirusa, który po raz pierwszy pojawił się w Wuhan, w grudniu 2019 roku.

Szpital Xiaotangshan na przedmieściach Pekinu był wykorzystywany w 2003 roku do leczenia pacjentów u których stwierdzono SARS. W 2012 roku szpital został przekształcony w sanatorium.

Jednak od kilku dni na terenie szpitala obecni są pracownicy budowlani - podaje "South China Morning Post", cytując informacje portalu Jiemian News, powołującego się na różne źródła.

Już wcześniej chińskie media podawały, że w Wuhan w ekspresowym tempie od podstaw budowany jest szpital na 1000 łóżek, w którym mają być leczone osoby, u których wykryto nieznanego dotąd koronawirusa.

Również w Tiencin jeden z miejskich szpitali ma być przygotowywany do przyjmowania wyłącznie chorych, u których stwierdzono obecność nowego koronawirusa. Obecnie ma trwać przenoszenie chorych z tego szpitala do innych placówek.

Chiny walczą obecnie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który w grudniu 2019 roku pojawił się w Wuhan i doprowadził do śmierci 106 osób. Liczba chorych w Chinach, w ciągu ostatnich 24 godzin, wzrosła o 65 proc. - do 4515. Poza Chinami nie zanotowano jak dotąd śmiertelnego przypadku spowodowanego zarażeniem się wirusem.

Wirus znany jako 2019-nCoV należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.