Rosja będzie bronić Arktyki wyrzutniami S-400

Wszystkie arktyczne bataliony Floty Północnej zostaną uzbrojone w przeciwpowietrzne systemy rakietowe S-400 - zapowiedział wiceadmirał Aleksander Mojsejew.

Aktualizacja: 09.12.2019 14:23 Publikacja: 09.12.2019 13:25

Rosja będzie bronić Arktyki wyrzutniami S-400

Foto: Mil.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

zew

- W tym roku system S-400 stanie się częścią wyposażenia pułku obrony przeciwlotniczej stacjonującego w Nowej Ziemi - powiedział gazecie "Krasnaja Zwiezda" wiceadmirał Aleksander Mojsejew, dowódca Floty Północnej, największego morskiego związku operacyjnego rosyjskiej marynarki wojennej.

- Są plany, by w nadchodzących latach wyposażyć wszystkie nasze arktyczne bataliony w te systemy i w ten sposób stworzyć nad rosyjską Arktyką kopułę ochronną - dodał.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1173
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1172
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1171
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1170
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1169
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem