Bezdomni w Pałacu Festiwalowym w Cannes

Znak czasu, w którym dziś żyjemy: jak podaje agencja Reuters Pałac Festiwalowy w Cannes został zamieniony w noclegownię dla bezdomnych.

Publikacja: 26.03.2020 07:19

Na rozległych przestrzeniach „bunkra” stanęły łóżka przykryte kocami. Zorganizowano łazienki i miejsce wydawania posiłków, są przestrzenie, gdzie można oglądać telewizję. A także specjalne klatki dla psów – wielu bezdomnych ma swoje zwierzęta, których nie przyjmują zwykle inne noclegownie. Przy wejściu wszyscy wchodzący mają kontrolowaną temperaturę, jest z nimi przeprowadzany wywiad epidemiologiczny.

W canneńskim Pałacu Festiwalowym codziennie nocuje od 50 do 70 osób na co dzień pozbawionych dachu nad głową.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Upadający Iran, aspirująca Francja
Świat
Białoruś: lider opozycji w areszcie. Łukaszenko wyprowadził OMON na ulice
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211