Reklama

Wiceminister zdrowia Meksyku: Kilka tygodni wzrostu liczby zakażeń

Liczba zakażeń koronawirusem w Meksyku będzie nadal rosła - poinformował wiceminister zdrowia Meksyku Hugo Lopez Gatell na konferencji prasowej. - Wciąż nie osiągnęliśmy punktu maksymalnego (szczytu epidemii - red.) - dodał. - Przez kilka kolejnych tygodni będziemy ogłaszać, że wzrost liczby zakażeń był wyższy niż dzień wcześniej - dodał.

Aktualizacja: 10.06.2020 06:31 Publikacja: 10.06.2020 04:51

Wiceminister zdrowia Meksyku: Kilka tygodni wzrostu liczby zakażeń

Foto: AFP

arb

Mimo tego władze Meksyku od początku czerwca odmrażają gospodarkę kraju. WHO i Panamerykańska Organizacja Zdrowia apelują, by - przed luzowaniem obostrzeń - Meksyk zwiększył swój potencjał jeśli chodzi o liczbę testów, jakie może przeprowadzić w ciągu doby, a także zachował reguły służące zwiększeniu dystansu społecznego.

W ciągu ostatniej doby w Meksyku liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych wynikami testów wzrosła o 4199 - do poziomu 124301.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama