Wcześniej brazylijskie media informowały, że Bolsonaro miał objawy podobne do objawów COVID-19 - choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. O objawach COVID-19 u prezydenta informowały m.in. CNN Brasil i dziennik "Estado de S.Paulo".

Bolsonaro przemawiając przed siedzibą prezydenta do swoich zwolenników powiedział, że właśnie wrócił ze szpitala, gdzie był testowany pod kątem wirusa. Dodał, że badanie wykazało, iż jego płuca są "czyste".

- Wróciłem właśnie ze szpitala. Miałem prześwietlenie płuc, moje płuca są czyste, okay? Przeszedłem badanie na COVID-19, ale wszystko jest w porządku - mówił Bolsonaro.

W czasie spotkania z sympatykami Bolsonaro miał na twarzy maskę i apelował, by zebrani nie zbliżali się do niego.

- Nie możecie podchodzić bardzo blisko. To wskazanie dla wszystkich - mówił Bolsonaro.

Rzecznik prezydenta, Cintia Macedo, pytana o doniesieniach na temat gorączki jaką miał mieć prezydent powiedziała CNN, że "w tym momencie nie ma takich informacji i nie potwierdza ich".

W maju CNN informował, że u Bolsonaro przeprowadzono trzy testy na koronawirusa - wszystkie dały wynik negatywne. Testy przeprowadzono między 12 a 17 marca po powrocie Bolsonaro z USA, gdzie spotkał się on z Donaldem Trumpem na Florydzie. Po wizycie w USA koronawirusa wykryto u wielu uczestników brazylijskiej delegacji.

Brazylia jest drugim najciężej dotkniętym przez pandemię krajem świata (po USA). Od początku epidemii w Brazylii w kraju tym wykryto 1623284 zakażeń koronawirusem, w wyniku COVID-19 zmarło w Brazylii 65487 osób.