Belgia: Pod koniec tygodnia będzie 10 tys. zakażeń na dobę?

Władze Belgii, jednego z krajów najciężej dotkniętych epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 ostrzegają, że liczba przypadków zakażenia wirusem rośnie "w dość alarmującym tempie". Pod koniec tygodnia koronawirusem codziennie może zakażać się w Belgii nawet 10 tysięcy osób.

Aktualizacja: 12.10.2020 15:03 Publikacja: 12.10.2020 13:44

Belgia: Pod koniec tygodnia będzie 10 tys. zakażeń na dobę?

Foto: AFP

Yves Van Laethem, rzecznik centrum kryzysowego powołanego w Belgii w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 powiedział, że "wszystkie wskaźniki (rozwoju epidemii - red.) wciąż rosną w alarmujący sposób, we wszystkich częściach kraju i wszystkich grupach wiekowych".

Między 2 a 8 października codziennie w Belgii wykrywano średnio 4145 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to wzrost o 89 proc. w porównaniu do wcześniejszego tygodnia.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1165
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1164
Świat
Swiatłana Cichanouska: Jesteśmy otwarci na dialog z reżimem Łukaszenki
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1162
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1161
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne