Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych w Polsce jest 18 707 osób. Od środy liczba pacjentów spadła o 192, to drugi dzień ze spadkiem liczby zakażonych w polskich szpitalach.
Dla osób zakażonych koronawirusem w szpitalach pozostało 17 740 wolnych łóżek.
Czytaj także:
Minister Niedzielski chce przedłużyć restrykcje epidemiczne do 17 stycznia
Koronawirus w Polsce. Zmarło 349 osób, mniej nowych zakażeń niż przed tygodniem
Obecnie 1 721 osób - o 11 mniej niż dzień wcześniej - wymaga respiratora. W ciągu doby liczba osób wymagających respiratorów spadła o 0,6 proc.
Dla pacjentów z COVID-19 pozostało 1 368 wolnych respiratorów.
Dowiedz się więcej: Rzecznik MZ zaniepokojony. "Polacy nie chcą się testować na koronawirusa"
Od 23 października Ministerstwo Zdrowia informuje, ile łóżek i respiratorów jest w polskim systemie ochrony zdrowia dla pacjentów z COVID-19. Jak przekazano we wtorek, obecnie zasoby te wynoszą 36 477 łóżek i 3 089 respiratorów. Obie te wartości są niższe niż dzień wcześniej.
W ciągu doby ubyło 151 łóżek dla pacjentów z COVID-19. W tym samym okresie przeznaczonych dla nich respiratorów spadła o 1.
W porównaniu ze stanem sprzed 24 godzin, liczba osób objętych w naszym kraju kwarantanną z uwagi na koronawirusa wzrosła o 19 641 i wynosi 203 638.
Czytaj także: Oliver Stone zaszczepił się rosyjską szczepionką na COVID
Od środy liczba ozdrowieńców wzrosła w Polsce o 10 699. Za ozdrowiałych uznano w sumie 903 349 zakażonych.