W oświadczeniu wydanym przez armię Izraela czytamy, że siły powietrzne tego kraju "uderzyły w cele na południe od Damaszku". Wcześniej Izrael zaatakował cele związane z Islamskim Dżihadem w Strefie Gazy.

Izraelska armia podkreśla, że atakując cele w rejonie Adeliyah, dokonano uderzenia w "ośrodek aktywności Islamskiego Dżihadu w Syrii", w tym w cele związane z wytwarzaniem broni.

Oświadczenie izraelskiej armii zostało wydane wkrótce po tym, jak syryjskie media poinformowały, że obrona powietrzna tego kraju przechwyciła "wrogie cele" nad stolicą Syrii, Damaszkiem. Według tego komunikatu Syryjczycy mieli zniszczyć większość wrogich rakiet.

W niedzielę rano izraelska armia poinformowała, że jej żołnierze zabili członka Islamskiego Dżihadu, który starał się umieścić ładunki wybuchowe w pobliżu ogrodzenia na granicy Izraela ze Strefą Gazy. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak zwłoki mężczyzny są usuwane przez wojskowy buldożer. Przedstawiciele ochrony zdrowia ze Strefy Gazy poinformowali, że dwie osoby zostały ranne w wyniku otwarcia ognia przez izraelskich żołnierzy w czasie podjętej przez Palestyńczyków próby zabrania ciała dżihadysty.

Zdjęcia buldożera usuwającego zwłoki mężczyzny wywołały oburzenie Palestyńczyków w mediach społecznościowych. Wielu domagało się odwetu.

W odpowiedzi na te wydarzenia Islamski Dżihad wystrzelił rakiety w stronę Izraela z terytorium Strefy Gazy. Izrael odpowiedział nalotami na cele w Strefie Gazy.