Opublikowany w piątek sondaż przeprowadzony przez Pew Research Center wskazuje na najniższe poparcie dla prezydentury Donalda Trumpa. Po ubiegłotygodniowym szturmie na Kapitol i późniejszym rozpoczęciu procedury impeachmentu poparcie dla ustępującego prezydenta wynosi obecnie 29 proc.

Według 75 proc. Amerykanów, w tym 52 proc. wyborców Republikanów, Donald Trump ponosi częściową odpowiedzialność za zamieszki, które doprowadziły do śmierci pięciu osób.

Czytaj także:

Pół miliona dolarów na sprzątanie Białego Domu po Trumpie

Trump wyjedzie z Waszyngtonu w dniu inauguracji Bidena

FBI prowadzi obecnie śledztwo w sprawie rzekomych planów zabicie wiceprezydenta Mike'a Pence'a i innych czołowych polityków. Doprowadzić do tego miały bezpodstawne teorie wygłaszane przez Donalda Trumpa w sprawie oszukanych wyborów.

Zdaniem zaledwie 23 proc. osób, które brały udział w wyborach, zachowanie Trumpa od tego czasu było "dobre" lub "znakomite". W listopadzie odpowiedziało tak 31 proc. ankietowanych.

Prezydent-elekt Joe Biden zdaniem 64 proc. respondentów po wyborach zachowywał się dobrze. Jego wybór członków gabinetu pozytywnie oceniło 57 proc. osób. Cztery lata temu zaledwie 39 proc. odpowiedziało w ten sposób na temat otoczenia Trumpa.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-12 stycznia na grupie  360 dorosłych Amerykanów, w tym 4040, którzy zadeklarowali, że głosowali w wyborach prezydenckich. 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ