fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Pół miliona dolarów na sprzątanie Białego Domu po Donaldzie Trumpie

Biały Dom
AFP
Rząd Stanów Zjednoczonych przeznaczy niemal 500 tysięcy dolarów na gruntowne sprzątanie Białego Domu przed inauguracją prezydenta elekta Joe Bidena.

W Białym Domu od początku epidemii koronawirusa trzykrotnie dochodziło do zakażeń. Historycy zwracają uwagę, że przy zmianie administracji dochodziło do sprzątania Białego Domu, jednak nigdy nie przeprowadzono tego na taką skalę.

Z reguły prace porządkowe przeprowadzane są w czasie inauguracji nowego prezydenta i wykonywane są przez pracowników Białego Domu. W siedzibie amerykańskiego prezydenta znajdują się 132 pokoje, 35 łazienek, 412 skrzydeł drzwi i 28 kominków.

W ramach zaplanowanych porządków będą wymiany wykładzin, usunięcie śmieci i malowanie ścian. 

Zaprzysiężenie Joe Bidena zaplanowane jest na 20 stycznia. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że nie będzie brał udziału w tym wydarzeniu, co czyni go pierwszym ustępującym prezydentem od 1869 roku, który odmówił pojawienia się na inauguracji swojego następcy.

Tradycyjnie do Waszyngtonu z tej okazji przybywa setki tysięcy osób, jednak z powodu epidemii w tym roku ceremonia będzie skromniejsza. Zaplanowany obecność około 2000 osób.

Wieczorem Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris wygłoszą orędzie do narodu. 

Źródło: CNN/Business Insider
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA