"Jerusalem Post" podkreśla, że wciąż nie potwierdzono czy zapalenia mięśnia sercowego rozwinęło się jako efekt uboczny szczepienia na COVID-19.

O hospitalizacji nastolatka poinformowała jedna z klinik sieci Terem.

"Jerusalem Post" podaje, że według amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia przypadki zapalenia mięśnia sercowego pojawiały się jako powikłania po COVID-19.

- Fakt, że symptomy pojawiły się wkrótce po szczepieniu wzbudza podejrzenie, że reakcja immunologiczna mogła doprowadzić do zapalenia - powiedział dr Abdulhadi Farojeh, przedstawiciel Terem.

Nastolatek trafił do ośrodka Terem w Modi’in-Makkabbim-Re’ut. Obecnie leczony jest w centrum medycznym w Tzrifin.

Od momentu podania mu drugiej dawki szczepionki, u nastolatka pojawiły się symptomy takie jak przyspieszone bicie serca, problemy z oddychaniem i bóle promieniujące na lewe ramię.

Badania potwierdziły zapalenie mięśnia sercowego.

Przed hospitalizacją nastolatek nie miał kłopotów ze zdrowiem.

Jak dotąd w Izraelu spośród 2 768 200 zaszczepionych szczepionką Pfizera/BioNTech osób u 6 575 pojawiły się efekty uboczne.

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW