W Chorwacji potwierdzono jeden przypadek koronawirusa, w Austrii - dwa.

Jak informują austriackie media, chorzy to 24-latkowie, mieszkańcy Innsbrucka, którzy niedawno wrócili do kraju z Lombardii. Zarażone osoby trafiły do szpitala.

Również chory obywatel Chorwacji najprawdopodobniej zaraził się we Włoszech. Chodzi o młodego mężczyznę, mieszkańca Zagrzebia, który od 19 do 21 lutego przebywał w Mediolanie. Jak poinformował szef chorwackiego resortu zdrowia Vili Beros, pacjent przebywa w stołecznym szpitalu. Polityk zapewnił, że chorwacka służba zdrowia jest gotowa do walki z koronawirusem.

- W Chorwacji podejmujemy wszelkie niezbędne środki. Myślę, że jesteśmy gotowi - mówił minister zdrowia zastrzegając, że wirus może być nieprzewidywalny. Beros oświadczył, że nie ma powodów do paniki, a wywołana koronawirusem choroba w większości przypadków nie powoduje poważnych skutków.

Premier Andrej Plenković oświadczył, że stan pacjenta z Zagrzebia jest dobry, a społeczeństwo będzie informowane o wszystkim, co istotne w związku ze sprawą.

W Rijece w północno-zachodniej Chorwacji kwarantannie poddawani są robotnicy, którzy wrócili z Włoch. Zostali poddani testom na obecność koronawirusa, wyniki badań nie są jeszcze znane.

Tymczasem w ciągu minionych 24 godzin w Chinach wykryto 508 nowych zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV. Liczba ofiar koronawirusa w ciągu doby wyniosła 71 - wynika z informacji chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego.

Większość zachorowań stwierdzono w prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan, w którym w grudniu 2019 roku pojawił się koronawirus 2019-nCoV wywołujący chorobę COVID-19.

Łącznie liczba chorych w Chinach kontynentalnych wzrosła do 77658, a liczba ofiar epidemii koronawirusa w Państwie Środka - do 2663.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Poza Chinami największe ogniska wirusa znajdują się w Korei Południowej (893 zachorowania, 8 ofiar), Japonii (wliczając w to pasażerów "Diamond Princess" - 838 zachorowań, 5 ofiar) i we Włoszech (229 zachorowań, 7 ofiar). Najwięcej ofiar wirusa - poza Chinami - stwierdzono w Iranie, gdzie z powodu wirusa zmarło 12 osób (zarażonych ma być 47).

Liczba ofiar na świecie wynosi 2705.