Reklama

Turcja zestrzeliła syryjskie bombowce

Tureckie myśliwce zestrzeliły nad prowincją Idlib dwa bombowce Su-24 syryjskich sił rządowych i zbombardowały pas startowy wojskowego lotniska w prowincji Aleppo - podały agencje SANA i Anadolu.

Aktualizacja: 02.03.2020 04:07 Publikacja: 01.03.2020 15:58

Myśliwiec F-16 tureckich sił powietrznych. Maszyny tego typu miały strącić Su-24 syryjskich sił rząd

Myśliwiec F-16 tureckich sił powietrznych. Maszyny tego typu miały strącić Su-24 syryjskich sił rządowych

Foto: AFP

zew

Z informacji przekazanych przez syryjską agencję wynika, że piloci zestrzelonych maszyn zdołali się katapultować i przeżyli.

Po utracie Su-24 armia syryjska poinformowała o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad północno-zachodnią Syrią. Z opublikowanego przez SANĘ komunikatu wynika, że wszystkie maszyny, które naruszą przestrzeń powietrzną, zostaną potraktowane jak wrogie i zmuszone do lądowania.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1347
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Świat
Między Chinami a USA, Azja wybiera autonomię. Bliskowschodni pokój
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1346
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1345
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Świat
„Cena życia w Rosji od zawsze była niska” – Prof. Ponomariow o wojnie Putina i zagrożeniu dla Polski
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama