Spośród 16 nowych zachorowań tylko cztery dotyczyły osób, które zaraziły się koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Chin. Łącznie liczba przypadków Covid-19 wykrytych w Chinach od początku epidemii wzrosła do 80860.

Niedziela była trzecim kolejnym dniem, w którym liczba przypadków wirusa spoza Chin, była w Państwie Środka większa, niż liczba lokalnych zarażeń.

Łącznie w Chinach zanotowano już 123 przypadki wirusa u podróżnych spoza granic kraju.

W związku z zagrożeniem polegającym na możliwości stworzenia nowych ognisk wirusa w Chinach przez osoby przybywające do tego kraju z zewnątrz, Chiny wzmacniają kontrole międzynarodowych podróżnych. Pekin wprowadził obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla każdego, kto przybywa do stolicy Chin spoza granic Państwa Środka.

Szanghaj wyznaczył hotele, które pełnią rolę miejsc kwarantanny dla pasażerów połączeń międzynarodowych. Kwarantanna taka nie jest jednak w tym mieście obowiązkowa.

Wszystkie cztery lokalne przypadki zarażeń w Chinach, które zanotowano w niedzielę, miały miejsce w Wuhan. Poza Wuhan, w prowincji Hubei, od 11 dni nie stwierdzono przypadku zarażenia się jej mieszkańca koronawirusem.

Liczba ofiar Covid-19 w Chinach zwiększyła się w niedzielę o 14 - do 3213.

Wszystkie zgony miały miejsce w prowincji Hubei, 13 z nich w Wuhan.

Ważny jest także zdrowy rozsądek.

W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.

Czytaj więcej www.rp.pl/koronawirus