W Chinach znów uruchomiono ok. 500 kin

To są te pierwiosnki, na które czekamy. Dobre informacje o mniejszej liczbie zakażeń i pokonywaniu epidemii. Na razie z Chin. Ostatnio życie zaczyna się tam podobno normalizować. Ruszają, oczywiście bardzo powoli, kina: na razie otwarto ich około pół tysiąca.

Aktualizacja: 24.03.2020 07:14 Publikacja: 24.03.2020 07:06

W Chinach znów uruchomiono ok. 500 kin

Foto: AFP

W miniony piątek czynnych było dokładnie 486 kin, w poniedziałek ta liczba wzrosła do 507. Na razie w pięciu prowincjach - m.in. Szanghaju czy przy granicy z Hongkongiem – w prowincji Guangdong.

Jak dotąd otwarto zaledwie 5 proc. chińskich kin. I na razie ludzie boją się publicznych miejsc. Sprzedano bilety za niespełna 2 tysiące dolarów. W Fujian czy Guangdong pójścia do kina nie zaryzykował nikt.

Jak podaje pismo „Variety” do kin trafiły starsze, zgrane filmy, m.in. chiński thriller „Owce bez pasterza”, choć jest też w repertuarze nowa animacja.

Warner zapowiedział wprowadzenie na ekrany chińskich kin jednego z filmów o Harry’m Potterze”.

China Film Group, dystrybutor filmów hollywoodzkich, sporządził listę kilku tytułów, na której jest m.in. „Green Book”. Dochód z ich wyświetlania ma w całości pozostać w kinach. Wiadomo jednak, że proces uruchamiania kin będzie długi, trudny i uzależniony od rozwoju sytuacji pandemicznej.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 464
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 463
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 462
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
USA i UE zaniepokojone „lex Tusk”. „PiS buduje mur na granicy z Zachodem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460