Turcja: 1529 zarażonych. Rząd ogranicza działanie supermarketów

W Turcji liczba zarażonych koronawirusem wzrosła w poniedziałek o 293 - do 1529. W kraju przeprowadzono jak dotąd ponad 24 tysiące testów na obecność koronawirusa - poinformował minister zdrowia kraju, Fahrettin Koca.

Publikacja: 24.03.2020 07:52

Turcja: 1529 zarażonych. Rząd ogranicza działanie supermarketów

Foto: AFP

Liczba ofiar śmiertelnych epidemii wirusa w Turcji wzrosła do 37.

W Turcji zamknięto już szkoły, kawiarnie i bary, zabroniono organizacji zbiorowych modłów i bezterminowo zawieszono rozgrywanie meczów w głównych ligach w kraju. Zawieszono też loty do wielu państw świata.

Teraz tureckie MSW ogłosiło, że godziny otwarcia sklepów spożywczych i supermarketów zostaną ograniczone - sklepy będą mogły być otwarte od 9 rano do 21. Na 10 metrów kwadratowych sklepu będzie mógł znajdować się tylko jeden klient.

W autobusach w Turcji zajętych może być tylko 50 proc. dostępnych miejsc (siedzących i stojących).

Turecka Rada ds. Konkurencji zapowiada tymczasem stosowanie surowych kar wobec osób, które w czasie epidemii dopuszczają się spekulacji, zawyżając ceny produktów żywnościowych - przede wszystkim warzyw i owoców, których ceny bardzo w Turcji wzrosły.

Turcja w poniedziałek ogłosiła, że wstrzymuje eksport masek ochronnych, które zostaną w całości przeznaczone na rynek wewnętrzny.

Do Turcji dotarło też 50 tys. zestawów do przeprowadzania ekspresowych testów na obecność koronawirusa z Chin. Kolejnych 300 tysięcy testów ma dotrzeć do Turcji w czwartek.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 464
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 463
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 462
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
USA i UE zaniepokojone „lex Tusk”. „PiS buduje mur na granicy z Zachodem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460