Oprowadzał Putina po szpitalu. Lekarz zakażony koronawirusem

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził szpital zakaźny w dzielnicy Kommunarka na przedmieściach Moskwy. Po obiekcie oprowadzał go główny lekarz Denis Procenko. Przeprowadzony u niego test na obecność koronawirusa dał wynik dodatni.

Aktualizacja: 31.03.2020 16:17 Publikacja: 31.03.2020 15:59

Oprowadzał Putina po szpitalu. Lekarz zakażony koronawirusem

Foto: AFP

- Z punktu widzenia medycyny są dwa scenariusze - azjatycki, gdy to szybko ucicha (chodzi o liczbę zakażonych - red.) i włoski, gdy to narasta. Jako lekarz uważam, że jest bardzo ważne przygotować się do włoskiego scenariusza jeżeli nagle dojdzie do zwiększenia zachorowań - mówił w ubiegłym tygodniu główny lekarz szpitala Denis Procenko do Putina.

Zapewnił, że jego szpital ma obecnie ponad 600 łóżek i wszystkie, w razie potrzeby, może przekształcić w łóżka do intensywnej terapii.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1217
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1216
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Upadający Iran, aspirująca Francja
Świat
Białoruś: lider opozycji w areszcie. Łukaszenko wyprowadził OMON na ulice
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213