Rządy ścigają się, aby zwiększyć dostawy remdesiviru, który w tym miesiącu został zatwierdzony przez amerykańskie organy regulacyjne do użytku w nagłych wypadkach.

Kalifornijski koncert Gilead zapowiedział, że przekaże 1,5 miliona dawek remdesiviru, wystarczających do leczenia co najmniej 140 tys. pacjentów, aby zwalczyć globalną pandemię.

Tajwańskie Centrum Dowodzenia Epidemią ogłosiło, że Tajwański Urząd ds. Żywności i Leków wziął pod uwagę "fakt, że skuteczność i bezpieczeństwo stosowania remdesiviru zostało poparte wstępnymi dowodami", a jego stosowanie jest zatwierdzane przez inne kraje.

Na tej podstawie stwierdzono, że warunki zostały spełnione do zatwierdzenia leku do stosowania u pacjentów z "ciężkim" zakażeniem COVID-19.

W Tajwanie odnotowano 442 przypadki koronawirusa i tylko 7 zgonów. Zdecydowana większość osób wyzdrowiała, a aktywnych przypadków jest 14.

Obecnie nie istnieje żaden zatwierdzony lek ani szczepionka na COVID-19, ale kraje UE podają pacjentom remesivir. Zgodę na stosowanie leku wydano również w Japonii, Wielkiej Brytanii i USA.