Reklama
Rozwiń

Peru: Podczas pandemii koronawirusa zaginęły setki kobiet

Ponad 900 kobiet i dziewcząt zaginęło w Peru podczas lockdownu wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa - powiedziała jedna z urzędniczek ds. praw kobiet, wzywając do utworzenia krajowego rejestru osób zaginionych, aby zająć się "alarmującą" liczbą zaginięć.

Aktualizacja: 05.08.2020 15:38 Publikacja: 05.08.2020 15:29

Peru: Podczas pandemii koronawirusa zaginęły setki kobiet

Foto: AFP

- Należy prowadzić rejestr osób zaginionych, niezależnie od tego, czy zostały znalezione żywe czy martwe i czy są ofiarami handlu ludźmi w celach seksualnych, przemocy domowej czy morderstw - powiedziała Isabel Ortiz, komisarz ds. praw kobiet w biurze Krajowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

W kraju zaginęło łącznie 915 osób - 606 dziewcząt i 309 kobiet. Dane de dotyczą okresu między 16 marca a 30 czerwca.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1221
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: NATO przeciw Rosji. Kosmiczna Polska i chińskie zakupy
Świat
Niezależny raport: Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy przekracza 80 tysięcy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1216
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1220