Agencja przytacza słowa szefa KPRM Michała Dworczyka, który w TVN24, że przez pewien czas liczba wykrywanych w Polsce zakażeń będzie jeszcze "znacząco rosnąć".
Reuters wylicza, że - dzień do dnia - liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w ciągu doby w Polsce wzrosła o 24 proc.
Agencja cytuje rzecznika rządu, Piotra Mullera, który w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia zapowiedział prawdopodobne wprowadzenie w Polsce nowych obostrzeń w czwartek.
- Nie pójdziemy tak daleko jak wiosną. Będzie chodziło o ograniczenia w określonych miejscach - stwierdził rzecznik rządu.
Z kolei wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zapowiedział, że największe polskie miasta będą czerwoną strefą - podaje Reuters.
Agencja pisze też o tym, że Sejm w piątek może przyjąć ustawę, która zmusi lekarzy do leczenia chorych na COVID-19 na polecenie władz.
- Nie możemy pozwolić sobie, by tak wielu lekarzy unikało wspierania systemu ochrony zdrowia w walce z pandemią - cytuje wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego Reuters.