Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 01.04.2015 11:40 Publikacja: 01.04.2015 09:38
Foto: picture-alliance/dpa
Stosowanie kary śmierci nie jest jednoznacznie zabronione. Dopiero Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych określa wiążące normy dla krajów, w których kara śmierci jest na porządku dziennym.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Amnesty International Polska oraz sześć innych organizacji zwróciło się do premiera Donalda Tuska o zainicjowanie przez rząd procesu legislacyjnego prowadzącego do nowelizacji ustawy prawo o zgromadzeniach.
Francja zakazała swoim zawodniczkom noszenia hidżabu podczas startów w nadchodzących igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Paryżu, wywołując oburzenie organizacji praw człowieka.
Przed podróżą prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena do Polski amerykańska i polska sekcja Amnesty International przygotowały list do jego administracji. Wzywają w nim do „wykorzystania wizyty także do poruszenia newralgicznych tematów związanych z przestrzeganiem praw człowieka w Polsce”.
Organizacja Amnesty International wyraziła ubolewanie z powodu "bólu i gniewu" wywołanych jej raportem, w którym zarzuciła ukraińskim wojskom narażanie cywilów. Publikacja wywołała m.in. sprzeciw prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
Organizacja charytatywna zajmująca się prawami człowieka haniebnie piętnuje ofiary rosyjskiej agresji - pisze w wiodącym artykule redakcja "The Times", jeden z największych dzienników Wielkiej Brytanii, wydawany od 1785 roku.
Oksana Pokalczuk, szefowa ukraińskiego oddziału Amnesty International poinformowała o swojej rezygnacji. Powodem jest publikacja raportu, w którym zarzucono ukraińskiej armii, że naraża ludność cywilną.
Amnesty International ogłosiło, że podtrzymuje swoje oskarżenie, że Ukraina zagraża cywilom poprzez tworzenie baz wojskowych w dzielnicach mieszkalnych w celu przeciwdziałania siłom rosyjskim.
Prezydent Wołodymyr Zełenski potępił selektywność raportu Amnesty International. Uważa, że organizacja faktycznie udziela amnestii państwu terrorystycznemu i przerzuca winę ze sprawcy przestępstw na ofiarę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas